popping dance

17. února 2011 v 14:21 |  Dance♫ (i love dance♥)

tento tanec pochází ze západního pobřeží USA (San Francisco, Oakland, San Jose, Fresno a Kalifornie). Popping můžeme rozdělit na několik odlišných stylů : waving (vlnění), hitting (kontrakce svalů), tickin' , animating, King Tut, bobbing, boogaloo, robot a mim. V USA se styly rozdělily také na west coast a east coast (západní a východní pobřeží). Západní styl je plynulejší a více kontrolovaný, zatímco na východě se zformoval v škubavé efekty tělem a celý taneční projev je vice trhaný a zasekávaný. Nicméně bylo to nakonec západní pobřeží, které zkombinovaním všech stylů plně rozvinulo tento taneční styl. Nejznámnější představitelé byli Lockatron Jon a Shabba-Doo. Shabba přinesl Popping do New Yorku, který byl podle mnohých považován za první formu hip hopu. V New Yorku místní tanečníci přidali vlny a hladké pohyby. Přibližně v této formě existuje dodnes.
POPPIN´ "pop" chápeme jako "zásek", který zakončuje konrolovaný či nekontrolovaný pohyb tanečníka. Charakterizujeme tak rytmické trhavé impulsy různých částí těla prováděné napínáním a strnutím svalů, které ukončují jednotlivé pohybové kreace. Impulsy jsou prováděny dvěma způsoby:
rychlým puštěním zvednutých ramen dolů společně s trhaným protipohybem v předloktí rychlým zatnutím svalů - svalovou kontrakcí
Poppin´ je chápán jako forma umění, sestávající se z floating, ticking, wave movements a mimickery.
Využívá pohyby, které připomínají animaci kreslených postav či robota. Dodnes je považován za samostatnou taneční formu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama