Jak jsem poznal vaši matku

20. března 2011 v 18:09
Pro zajímavost:
Jak jsem poznal vaši matku (How I Met Your Mother) je americký sitcom televize CBS. Premiéra prvního dílu byla 19. září 2005. Kompletně natočeno je zatím 6 sérií po 20 až 24 dílech. 5. března 2011 CBS objednala další dvě řady seriálu, takže seriál bude mít nejméně 8 řad. V květnu 2010 byla dovysílána pátá řada.
Od 26. listopadu 2009 jej v Česku premiérově vysílá Prima Cool.
1. série
V roce 2030, Ted Mosby povídá své dceři a synovi přiběh, jak poznal jejich matku.
Příběh začal v roce 2005: Ted (Josh Radnor) byl svobodný, sedmadvacetiletý architekt, který žil se svými dvěma nejlepšími kamarády z vysoké školy: s Marshallem Eriksenem (Jason Segel), studentem práv, a s Lily Aldrinovou (Alyson Hannigan), učitelkou v mateřské školce, která posledních 9 let strávila v partnerském vztahu s Marshallem. Jejich zasnoubení Ted vnímal jako příkaz najít si celoživotní lásku. A s tím mu chtěl "pomoci" další z jeho přátel, Barney Stinson (Neil Patrick Harris). Barney byl známý jako sukničkář.
Ted začal své hledání a poznal televizní reportérku, Robin Scherbatskou (Cobie Smulders), do které se okamžitě zamiloval. Robin ovšem žádný vážný vztah nehledala, nabídla však Tedovi, že mohou být přátelé. Budoucí Ted okamžitě řekl dětem, že Robin není jejich matkou. Řěkl také (a v dalších dílech ji tak i nazývá) "teta Robin". Později začal chodit s cukrářkou Victorií, kterou poznal na svatbě, a zjistil, že Robin žárlila a chovala k němu nějaké city. Victoria později odjela na kulinářský institut do Německa a s Tedem zkoušela vztah na dálku. Když Ted zjistil, že Robin k němu něco cítila, řekl jí, že se s Victorií rozešli, což v té době ještě nebyla pravda. Později Victoria zavolala a Robin omylem tento telefonát odpověděla, zjistila tak, že jí Ted lhal, a ten tak přišel o obě dívky.
Mezitím Lily začala mít pochybnosti, jestli do svatby s Marshallem stihne udělat vše, co udělat chtěla. Chtěla odjet na kurz umění do San Francisca, a rozešla se s Marshallem. Série končí, když se Ted po první noci s Robin vrátil do bytu, kde v dešti seděl Marshall s Lilyiným zásnubním prstenem.
2. série
Ted a Robin byli na začátku druhé sezóny partnery a Marshall se zlomeným srdcem zkoušel z počátku žít bez Lily. Po zjištění, že není umělec se Lily vrátila zpět do New Yorku, kde se znovu setkala s Marshallem. Lily a Marshall se k sobě vrátili a série vyvrcholila jejich svatbou. Všichni také zjistili, že Robin byla kanadskou náctiletou popovou hvězdou známou pod jménem Robin Sparkles. Pod tímto pseudonymem natočila píseň "Let's Go To The Mall" (česky Pojďme do Obchoďáku!). V důsledku tohoto objevu Barney prohrál tzv. "slap bet" (sázku o facku) - tak Marshall získal povolení beztrestně dát Barneymu 5 facek kdykoliv v budoucnosti. V této sérii tohoto privilegia využil dvakrát. Také se v seriálu poprvé objevil Barneyho homosexuální bratr - afroameričan se jménem James (Wayne Brady). Barney také zjistil, že Bob Barker je jeho otcem - popravdě si to jen myslel, protože ho o tom přesvědčovala matka, vždy když spolu sledovali televizní soutěž The Price Is Right. Barney se této soutěže zúčastnil.
V posledním díle série Ted sdělil Barneymu, že se s Robin rozchází - důvodem bylo, že každý mají jiný pohled na svatbu. Neřekli to nikomu, protože nechtěli kazit svatbu Lily a Marshalla. Série skončila, při tom, že Barney řekl Tedovi, že je rád, že jsou opět oba svobodní muži a skončil sérii slovy "Toto bude legen - počkej si ..."
http://12.media.tumblr.com/tumblr_kqfld4hdo61qzrdo5o1_500.jpg
3. série
Barney tuto séri začal s částí slova "-dární!", Robin se vrátila z cesty po Argentině, spolu s ní přijel i její nový partner Gael (Enrique Iglesias) a Ted si postupně zvykal na to, že s Robin jsou již pouze přáteli. Marshall a Lily se rozhodli, že se přestěhují do vlastního bytu, zalíbil se jim byt, který si nemohli dovolit. Marshall tak zjistil, že Lily je závislá na nákupech a má přespříliš kreditních karet. Navzdory tomu nakonec nalezli byt, který jim vyhovoval, ale byl ve špatné čtvrti a také špatně konstrukčně vyřešený. Barney v této sérii dostal opět facku, stalo se to na svátek Díkůvzdání (Thanksgiving). Tento svátek byl Marshallem přejmenován na "Slapsgiving" (fackodání).
Budoucí Ted svým dětem v roce 2032 pověděl, že jejich matku potkal během příhody se žlutým deštníkem. Tento deštník nalezl v tanečním klubu a vzal si jej domů po party ke dni Sv. Patrika, na této party byla i jeho budoucí manželka, se kterou se Ted nepotkal. Ted začal usilovat o dermatoložku Stellu, se kterou se seznámil při odstraňování svého tetování. Tato snaha vyvrcholila při zapamatováníhodném "dvojminutovém rande", které zahrnovalo flirtování, večeři, film, kávu, dvě jízdy taxíkem a polibek na dobrou noc - to vše ve dvou minutách. Robin se později vyspala s Barneym, ten ji utěšoval po rozchodu. Tento stav Teda rozzuřil a ten se rozhodl, že se přestane přátelit s Barneyim. Mezitím se neznámá žena snažila sabotovat Barneyho pokusy o flirtování s ženami, později bylo zjištěno, že sabotérem byla recepční ze Stellyiny dermatologické ordinace Abby (Britney Spears).
V posledním díle série, kdy Ted a Barney byli účastníky automobilových nehod a oba skončili v nemocnici se stali znovu přáteli. Byly i odhaleny Barneyho city k Robin, Ted ke konci požádal o ruku Stellu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama