Candice Accola pro TV Chick

28. dubna 2011 v 18:18 |  The vampire diaries♥♥♥
Návrat TVD na obrazovky byl úžasný. Jaká byla vaše reakce, když jste si přečetla scénář a zjistila, že Matt a vaše matka vědí o všem a možná budou pracovat proti vám?
Myslím, že to byl skvělý obrat. Postava Matta to potřebovala zjistit. Nemohli ho držet v nevědomosti věčně, i když uznávám, že je velice důležité pro show, aby někteří lidé vždy nic nevěděli. Myslím, že Matt byl prostě tím vším obklopen - smrtí jeho sestry Vicki, která se proměnila v upíra, tím, že jeho nejlepší přítel je vlkodlak a jeho přítelkyně je upírka. (smích) Domnívám se, že způsob, jakým se to vše stalo, byl velice významný moment. Děj týkající se Caroline nutně potřeboval tento zvrat, protože až doposud bylo vše svým způsobem pod kontrolou - nevím, jestli se to vše vrátilo do starých kolejí - byla to zvladatelná cesta, jak se vypořádat s problémy. Caroline je zapletená do obětního rituálu a příchodu Klause, ale ne tak nevyhnutelně jako všichni ostatní. Tyler byl její prioritou číslo jedna a jakmile opustil město, tak se její svět uvolnil; Caroline začala znovu fungovat jako normální teenager. Je to skvělé pro postavu, ale ne pro sledování televize. Diváci chtějí takové to -" Oh bože, co se bude dít dál?" A myslím, že právě tohle otevřelo tak úžasné a zábavné možnosti, jak věci uvést v chaos.
Takže jaký to bude mít vliv na vztah s Mattem a její matkou?
Je zřejmé, že tyto věci se vyřeší ještě před koncem série. Vážně záleží na tom, jaký je jejich hlavní plán. Závisí to na záměrech šerifky Forbesové - jak zakročí proti upírům. A také na tom, jestli Matt zůstane na straně šerifky nebo jestli se odtrhne od Forbesové, a má na tuto nadpřirozenou situaci, ve které se nacházejí jeho přátelé a dívka, svůj vlastní názor. Ale myslím, že jedna z nejvýznamnějších a překvapujících okolností je fakt, že si navzájem všichni lžou - a to je taky důvod, proč je Jenna tak na dně. Byla celou dobu obelhávána. Jednou to všechno vře, podruhé to ustoupí - jo, jsou tu všechny ty šílené nápady a vlkodlaci a upíři, ale na konci dne zůstává jen ten lidský pocit, že jste byli obelháváni někým, na kom vám tolik záleželo a komu jste tak důvěřovali. Takže si myslím, že to bude tvořit základ pro jejich budoucí akce.
Následky lží. … A Tyler se brzy vrátí. Jak na to bude Caroline reagovat?
Záleží na tom, proč se vrátí. To je to nejdůležitější. Vše závisí na jeho úmyslech.
No a samozřejmě Klaus teď bude dělat v Mystic Falls rozruch. Vím, že Caroline není do věcí zapletená tak jako třeba Damon se Stefanem, ale dojde mezi Klausem a Caroline k nějakým střetům?
To je věc, kterou budou muset diváci sledovat a vypátrat sami!
Kolují drby o tom, že během finále řady má dojít k trojnásobnému úmrtí. Můžete nám k tomu něco říci?
Zrovna když si myslíte, že celá řada dosáhla vrcholu a jde do finále, vypluje na povrch hromada dalších příběhů a zápletek, které doposud zůstávaly skryty. Co bylo tvůrci slibováno od prvního dne je, že postavy budou umírat. A ve finále 2. série něčí život opravdu vyhasne.
Řekla byste, že to bude tak obrovské a že to změní sled událostí, jako tomu bylo v minulé sérii?
Svým vlastním způsobem. Myslím, že v tomto okamžiku jsou diváci zřejmě čím dál tím více propojeni s postavami a hodně se o nich dozvěděli. Co bylo naprosto šílené ohledně konce minulé série - ten element neznáma. A tento rok tu máme tolik obrazů z historie, abychom věděli proč a jak; a časem se dostanete až do finále, kde dostanete úplný převíjející se příběh všeho a všech. A to ho bude dělat více působivým v mnoha směrech.
Pojďme se podívat trochu dopředu, protože tím nemůžete nic zkazit. Odmítám věřit tomu, že by Caroline nebyla součástí 3. řady TVD. Co od ní očekáváte do budoucna?
No, člověk nikdy neví! Ale pro Caroline, o čem tak sním - mám ráda cestu, kterou tvůrci seriálu pro Caroline tuto sezónu vybrali. A nemyslím tím jen možnost zahrát si upíra a to, že se vůbec upírem stala, ale hlavně, že dospěla a našla vnitřní sílu. Takže jen doufám, že bude stále schopná se sesypat stejně tak, jako se zase vzchopit. A to je ta věc, která bude pokračovat, pokud Caroline přežije a uvidíme ji v další sérii.
Chtěla byste Caroline vidět s Mattem nebo s Tylerem, a nebo se zaplést jako v "Sexu ve městě" či "90210″ a zvolit tým Caroline?
Já nevím! Líbí se mi vztah, ve kterém by Caroline duševně rostla. Zbývá toho ještě tolik, co bychom se měli dozvědět o postavách. Tak proč by jeden měl být lepší než druhý. A potencionálně jsou tu i další postavy, se kterými jsme ještě neměli tu čest se setkat, takže právě teď si myslím, že v seriálu probíhá tolik akce, že Caroline ani nemá pořádně čas na to, aby zjistila, který z nich je pro ni ten pravý.
To dává smysl. Co je v této sérii pro Caroline největší výzvou?
Myslím, že tím největším apelem a zároveň nejvíce potěšující výzvou vůbec je ta příležitost, která byla postavám dána a která způsobila, že jsem jednoduše vystoupila na výsluní. Caroline v této sérii zažívá velkou emocionální jízdu na horské dráze - všechny její emoce jsou intenzivnější, všechny její požadavky a potřeby jsou zvýšené. A to mě vážně tlačí k vyšším místům v sobě samé, jak se říká - um. Vždy se cítím hloupě, když říkám to slovo. (smích) Ale je to tak. V rámci této práce se vážně dopracujete umělecky na vyšší úroveň. To jsem předtím nezažívala. Tohle je můj první seriál - první období, kdy mám pocit, že jsem se naučila být tvůrčí, ale hodně záleželo i na mých postojích a na mém opodstatnění. A letos bylo skvělé sledovat, jak ze sebe dostávám to nejlepší.
Máte v 2. sérii svou oblíbenou scénu, kterou jste točili?
Vždy mám ráda, když jsem nastrojená. Kdykoliv se máme takhle naparádit, je vždy legrační sledovat ostatní v kostýmech. Takže v tomhle ohledu byly velice zábavné taneční díly. A mé nejoblíbenější scény jsou ( myslím, protože byly prostě nejtěžší), když se Caroline poprvé přeměnila a také, když se Tyler poprvé proměnil. Být s ním ve stejné místnosti bylo vážně, vážně unikátní. A taky když Caroline vystoupila na pódium a zazpívala "Eternal Flame." Bylo to vážně vtipné zkřížení dvou stránek mého života. Cítila jsem se zvláštně. A bylo to výjimečné i pro mé rodiče, kteří mě podporovali v každé mé kariéře, která úzce souvisela s hudbou. Bylo pro ně krásné sledovat fakt, že se všechny mé sny spojily do jednoho plného kruhu. A jen ta možnost skočit na jeviště při práci byla docela legrace.
Myslíte si, že bychom vás v TVD mohli ještě někdy vidět zpívat?
Rozhodně ne jako Caroline. Byl to zábavný moment, ale myslím, že tvůrci nemají v úmyslu udělat z TVD hudební show.
Víme, že některé písně Kateriny Graham dokreslují situace v seriálu. Myslíte, že by se to mohlo stát i vám?
Já nevím. Možná. Vlastně jsem si pro sebe znovu začala psát písničky - opravdu jen pro zpívání ve sprše. Ale nikdy neříkej nikdy. Takže vážně nevím. To je ve hvězdách. Je to naprosto jiný business a stojí to mnoho úsilí.
Když už se 2. série blíží ke konci, můžeme se těšit na povznášející, stmelující okamžiky vztahu Stefan-Caroline?
Možná uvidíme sem tam nějaké ty momenty, ale v poslední době se jejich světy naprosto rozešly. Ne nutně v tom záporném slova smyslu, ale po té pozitivní stránce, protože Caroline je nucena postarat se o sebe sama. Takže uvidíte úryvky; oba teď mají plné ruce práce s jinými záležitostmi.
Mám opravdu rád ten nepatrný moment, když Stefan přišel domů a řekl Caroline o Mattovi a zastával takový ten postoj jako - "Musíš si to uvědomit." Líbí se mi, že jsou propojení.
Jo, je to vážně jedinečné. Je to krásné. Je to vždy legrace. Moc mě to baví.
A která scéna je podle vás v této sérii nejvíce šokující. Nebo jsme ji snad ještě neviděli?
Nemyslím si, že jste ji už viděli, ale pro mě nejvíce šokujícím záběrem, který již proběhl, bylo, když se Jenna bodla nožem. Vzpomínám si, jak jsem četla scénář a cítila jsem se jakože (povzdech)- "Cože??!"
Vím, že charita má velice blízko k vašemu srdci. Chystáte se spolupracovat s organizací "Show Me Your Mumu" (Mumu je havajské tričko), abyste zvýšila povědomí o lymské borelióze. Můžete nám říci více o tom, jak jste se toho zúčastnila vy a jak se mohou zúčastnit fanoušci?
Zapojila jsem se s nadací "Turn The Corner." Zaměřuje se na zvýšení povědomí o lymské borelióze, ale hlavně shání finanční prostředky, které jsou potřeba na její výzkum - jak ji diagnostikovat co nejrychleji a jak se vůbec v rámci nemoci orientovat. Liší se to v závislosti na tom, jaké vás kousne klíště. Takže neexistuje jen jeden kmen, je jich hned několik. Moje kamarádka, se kterou jsem vyrůstala, Teri Raser touto boreliózou onemocněla. Jela jsem pryč z LA a ona šla zrovna na vysokou. o pár měsíců později, když jsme si zrovna psaly textovky, mi napsala, že je nemocná a musí jet domů. A já si říkala - sakra, to je divné. A další rok byla stále nemocná a pak ten další a další a pak jí nakonec byla oficiálně diagnostikována chronická podoba lymské boreliózy. A já vážně nevěděla, co to znamená. Tak jsem se na jednu noc posadila k počítači a surfovala jsem na YouTube a Google. A tak jsem se dozvěděla vše, co jsem mohla o této chorobě, která nemá až tak moc odpovědí. Nikdy se nespojuji s něčím, kde opravdu necítím, že jsem tomu naprosto oddaná. Neexistuje mnoho lidí, kteří o této nemoci vědí. Nechci vzdělávat jen ostatní, ale hlavně pokračovat ve vzdělávání sama sebe, protože jsem se cítila dost neznalá, když mi někdo, koho dobře znám, na kom mi záleží, řekl: "Mám lymskou boreliózu." A tady je celá komunita lidí, která touto chorobou trpí, a existuje mnoho lékařským výzkumů týkajících je této nemoci. Je třeba, aby se o tom začalo více mluvit. Takže teď pomalu začínám rozvíjet své partnerství s "Turn The Corner," protože můj současný stav mi to umožňuje. V květnu mám narozeniny (konkrétně 13. května). Květen je také měsíc, kdy chceme rozšířit povědomí o lymské borelióze. Kamarádka, která vlastní řetězec "Show Me Your Mumu," navrhla jeden skvělý model, na kterém je hodně zelené. Všechen zisk poputuje do nadace "Turn The Corner." Mumu ponese jméno po mé kamarádce Teri. V naší rodině ji přezdíváme "pták," takže tento model pojmenujeme "Bird Mumu." Jsem vážně nadšená. Mumu bude k zakoupení 1. týden v květnu na adrese showmeyourmumu.com.
Už se těším na to, jak to bude vypadat.
To mumu je tak roztomilé. Má legrační domorodý potisk. Teri byla vždycky zabraná do módy a já ráda sbližuji lidi vykonáváním aktivit. Je to základ, držet to, co mám ráda, blízko svému srdci.
TVD mají docela aktivní fanouškovskou základnu, takže doufám, že se také zapojí a zvýší zisk pro dobrou věc. A poslední věc - kdybyste měla několika málo slovy shrnout události posledních dílů 2. série, co byste řekla?
Co se mi na následujících epizodách líbí, je, že jsou strategicky vybudované tak, že na konci budou zodpovězeny vaše otázky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama